mariso
12 آذر 1401 - 14:20

رشد ۴۵ درصدی صلح و سازش پرونده‌های قضایی در بهارستان

رئیس دادگستری شهرستان بهارستان گفت: پرونده‌های ورودی به سیستم قضایی بهارستان ۵۳ درصد صلح و سازش داشته است و رشد ۴۵ درصدی را نشان می‌دهد.

هاشم امامی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان با بیان اینکه 8 درصد پرونده‌های ورودی به سیستم قضایی بهارستان در سال‌های گذشته منجر به صلح می‌شد اظهار داشت: از سال 1400 تاکنون بیش از 53 درصد پرونده‌های ورودی به سیستم قضایی بهارستان منجر به صلح و سازش شده است.

وی با بیان اینکه نزاع، درگیری و ضرب و جرح بیشترین پرونده صلح و سازش را به خود اختصاص داده است افزود: 38 هزار و 396 پرونده در حوزه‌های مختلف به دادگستری و دادسرای بهارستان ورود کرده است.

رئیس دادگستری بهارستان در ادامه گفت: 41 هزار و 803 پرونده موجود در دستگاه قضایی بهارستان مختومه شده است که شامل پرونده‌های قطور و سنگین سال‌های گذشته است.

امامی با بیان اینکه 9 هزار و 949 پرونده از سال 1400 تاکنون منجر به صلح و سازش شده است ابراز داشت: پرونده‌های صلح و سازش در حوزه‌های کیفری و خانواده بیشترین آمارها را به خود اختصاص داده است که با صحبت‌های قضات و مشاورین ختم به خیر شده است‌.

رئیس دادگستری بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: معتمدین محلی، ریش‌سفیدان و روحانیون در قالب صلح یاران فعالیت‌های مثمر به ثمری در صلح و سازش پرونده‌های قضایی دارند که در برخی از پرونده‌ها فرماندار و ائمه جمعه شهرستان برای آشتی در پرونده‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 895040