mariso
13 دی 1401 - 11:46

سرکنسول ایران در مزارشریف: سردار سلیمانی ستون خیمه مقاومت علیه استعمارگری و داعش در منطقه بود

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر مزارشریف در شمال افغانستان تاکید کرد سردار شهید سلیمانی ستون خیمه مقاومت علیه استعمارگری و داعش در منطقه بود.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «سید حسن یحیوی» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در مزارشریف با اشاره به فرارسیدن سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی اظهار داشت: رسانه ها در جامعه رسالت فرهنگی دارند و امیدواریم که جامعه رسانه‌ای افغانستان به این رسالت بزرگ بهتر از قبل عمل کند.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی همیشه خواستار ثبات در کشورهای منطقه بود و از ناحیه تفرقه اندازی و یغماگری طاغوت به خصوص آمریکا در منطقه نگرانی داشت و برای آگاهی مسلمین دغدغه داشت و در عرصه بیداری و آگاهی مسلمانان تلاش می‌کرد.

یحیوی گفت: معرفی دشمنان مسلمین و کشورهای منطقه یکی از اولویت‌های شهید سردار سلیمانی بود تا توطئه‌ها و دسیسه‌های آمریکا توسط خود مردم منطقه خنثی شود.

سرکنسول ایران در مزارشریف اظهارداشت سردار شهید سلیمانی موج عظیمی را برای هراس دشمنان مسلمین و منطقه راه اندازی کرد و در حقیقت این سردار شهید ستون خیمه مقاومت علیه استعمارگری و داعش در منطقه بود و ایشان انسانی ساده زیست، عارف مسلک و مردمی بود.

وی افزود: سردار شهید سلیمانی نگاهی عمیق به مشکلات جهان اسلام داشت و فردی با انصاف و اعتدال گرا بود و همیشه در تمام موضوعات در کنار مردم ستم دیده منطقه حضور داشت و حتی در زمان تجاوز شوروی به افغانستان ایشان در کنار مردم افغانستان ایستاد و علیه شوروی بود.

یحیوی خاطرنشان کرد سردار شهید سلیمانی نقشه‌های دشمنان مسلمین به خصوص آمریکا را نقش بر آب کرد که یکی از ابزارهای واشنگتن برای تطبیق نقشه‌هایش در منطقه گروه تروریستی داعش بود که ام شهید سلیمانی داعش را نابود و پراکنده کرد.

سرکنسول ایران اضافه کرد آمریکای جنایتکار خلاف تمام قوانین بین‌المللی و حقوق بشری، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و همراهانش را که طی دعوت رسمی به عراق سفر کرده بود را در عملی جنایتکارانه مورد حمله قرار داد و به شهادت رساند.

وی گفت شهادت سردار سلیمانی موج بزرگ بیداری و دشمن ستیزی را در مردم کشورهای منطقه ایجاد کرد که ما این موج را کمتر از حضور فیزیکی ایشان نمی‌دانیم و در حقیقت موج ایجادشده اهداف شهید سلیمانی را در منطقه پیش می‌برد.

سردار شهید سلیمانی سمبول مبارزه منطقه علیه طاغوت به خصوص آمریکا بود، راه شهید سلیمانی ادامه دارد و برای مسلمین به خصوص قشر تحصیلکرده افغانستان توصیه می‌کنم که در مورد شخصیت این شهید بزرگوار مطالعه نمایند. شما می بینید که علیه مردم یمن و فلسطین جنایت صورت می گیرد، اما هیچ مرجعی مانع نمی شود در صورتی که شهید سردار سلیمانی حامی مستضعفین و دشمن استعمارگر بود.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 951893