mariso
11 بهمن 1401 - 17:39

مردم در ایجاد انقلاب نقش اساسی و محوری داشتند

زنجان-نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان گفت: مردم در ایجاد انقلاب نقش اساسی و محوری داشتند و راهبری‌ها و راهنمایی‌های معمار کبیر انقلاب در راس بود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی خاتمی ظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان زنجان گفت: برای هر انقلاب و برای هر حرکت اجتماعی سه حرکت لازم است.

وی ابراز کرد: شعارهای یک انقلاب بیانگر هویت آن است و رهبری انقلاب است، عوامل رهبری است که این فاکتور را راهبری و هدایت می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: در دوران انقلاب، آرمان و شناسنامه انقلاب، شعار مردم در کوچه، خیابان، مدرسه و دانشگاه، شهر و روستا بود.

خاتمی تاکید کرد: همه ما افتخارمان این است که خدمت‌گزار مردم هستیم و مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند که چهل سالگی انقلاب‌مان را با ۴۰ سالگی انقلاب‌هایی که در دنیا شکل گرفته قیاس کنید.

وی افزود: ما نمی‌گوییم که در کشورمان هیچ مشکلی وجود ندارد اما با وجود موانعی که است، حرفی برای گفتن داریم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان ابراز داشت: بخشی از مشکلات ما به تحریم‌های ظالمانه برمی‌گردد اما برای جلب رضایت مردم از هیچ تلاشی نباید دریغ کنیم.

خاتمی یاد آورشد: موانعی که در ایران اسلامی وجود دارد را بسیاری از کشورها نداشتند، اما شما ببنید در سال ۱۳۹۰، ۷۵ هزار دانشجو در استان زنجان مشغول به تحصیل بودند. بالای ۸۵ درصد راه‌های روستایی آسفالت‌ریزی شده و روستاهای ۶ خانوار نیز از نعمت برق برخوردار شده است.

وی افزود: همه شعارهای که مردم در سراسر کشور با گویش و لهجه خاص هر منطقه سر می‌دادند، عصاره‌اش یک کلمه بود «یا مرگ و یا آزادی»؛ این شعارها هر زمان که شهدا بیشتر می‌شد کاملاً هوشمندانه تغییر می‌کرد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان یاد آور شد: مردم در ایجاد انقلاب نقش اساسی و محوری داشتند و راهبری‌ها و راهنمایی‌های معمار کبیر انقلاب در راس بود که البته در حال حاضر هم، همه از هر قشری پای آرمان‌ها امام راحل و شهدا ایستاده‌اند.

خاتمی افزود: ما بدون اتکا به شرق و غرب انقلاب را ایجاد کردیم و در اوج ناباوری‌های دنیا، پیروز میدان شدیم و خبرگزاری‌های عربی و غربی به جای استفاده از کلمه انقلاب، از آن به شورش کور یاد می‌کردند و یک بار هم از کلمه انقلاب استفاده نکردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1010669